Manyetik parçacık muayenesi

(28.01.2014)


TEKKON TEKNOLOJİ VE KONTROL A.Ş.


TEKKON A.Ş. ,Tahribatsız Muayene, kalite Kontrol, Gözetim ve Denetim Hizmetleri Veriyor

Merkezi Ankara’da bulunan TEKKON Teknoloji ve Kontrol A.Ş. 1996 yılında kurulmuştur. Enerji, petro kimya, çimento, denizcilik ve demiryolu sektörlerinde proje, inşaat, imalat ve periyodik bakım aşamalarında yurt içi ve yurt dışında tahribatsız muayene, kalite kontrol, gözetim ve  denetim hizmetleri vermektedir.
1997 yılından itibaren hafif raylı ve metro sistemlerindeki ray ve ray kaynaklarının [aluminotermik (Aluminothermic) ve alın direnç (Flash butt welding)] tahribatsız muayenesine başlanmıştır. İlerleyen yıllarda konvansiyel hatların yenilenmesi ve hızlı tren projelerinin devreye girmesi ile birlikte tahribatsız muayeneye artan talep doğrultusunda hizmet alanı genişletilmiştir.

Ankara, İstanbul, İzmir Metroları, Kayseray, Ankaray, İzban hafif raylı sistemleri, Marmaray projesi , TCDD 1. 2. 3. ve  6. Bölge konvansiyel hatlar ve Ankara-Eskişehir Hızlı tren  ile Ankara –Konya Hızlı tren projesi ve  benzer birçok projede bugüne kadar 90.000 üzerinde kaynağın tahribatsız muayenesi yapılmıştır. Ankara-İstanbul hızlı tren projesi (2. Etap) başta olmak üzere halen birçok projede benzer hizmetler devam etmektedir.

TS EN ISO/EIC 17020:2005 standardına göre TÜRKAK tarafından akredite edilmiş olan TEKKON A.Ş. aynı zamanda ISO 9001:2008 kalite belgesine de sahiptir. Tüm ray tiplerini kapsayan alın direnç ve termit kaynaklarının ultrasonik muayenesi ile ilgili prosedürümüz TS EN ISO/EIC 17020:2005 akreditasyon kapsamında yer almaktadır. Bu alanda çalışan tüm personelimiz EN 473 ve EN ISO 9712 standardına göre  ray kaynaklarının ultrasonik muayenesini de (UT) kapsayacak şekilde Magnetik parçacık (MT), Penetrant (PT) ve Gözle muayene (VT) seviye 2 sertifikalarına sahiptir.Ürünlerimiz:

-Ray kaynaklarının muayenesi

-Ultrasonik muayene

-Manyetik parçacık muayenesi

-Penetrant muayenesi

-Gözle muayene

Referanslarımız:

Ankara, İstanbul, İzmir Metroları   
                       
Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi

Kayseray, Ankaray, İzban Hafif Raylı Sistemleri    

Marmaray Projesi

TCDD 1. 2. 3. ve  6. Bölge Konvansiyonel Hatlar       

Ankara –Konya Hızlı Tren Projesi

TEKKON TEKNOLOJİ VE KONTROL A.Ş.

Adres:Cevat Dündar Caddesi Kavacıklı İş Merkezi N: 15/14
Ostim 06370 ANKARA
Tel:+90 312 354 46 76Faks:+90 312 354 47 97
Web:www.tekkon.com.tr
E-Mail:[email protected]